W ręce policjantów z Krakowa wpadł 21-latek, który może powalczyć o tytuł ślamazary roku wśród złodziei. Mężczyzna chciał okraść salonik prasowy. Napad okazał się jednak całkowitą porażką, bo w jego trakcie złodziej wystraszył się swojej ofiary.

Złodziej był tak przestraszony i zdezorientowany, że mogłoby się wydawać, że jest ofiarą, a nie sprawcą przestępstwa. W środę wieczorem 21-latek wszedł do sklepu tuż przed jego zamknięciem. Posługując się czymś, co przypominało broń, sterroryzował pracownika i - jak przystało na złodzieja - zażądał wydania pieniędzy.

W planie swojego napadu złodziej nie przewidział, że sklepikarz nie będzie chciał wydać łupu. Gdy więc pracownik sklepu postawił się złodziejowi, 21-latek wystraszył się i w panice wybiegł z saloniku tylko z niewielką sumą pieniędzy.

Na tym jednak nie skończył się jego pech. Uciekający złodziej wpadł prosto na policjantów, którzy przechodzili w pobliżu, zaalarmowany krzykami sprzedawcy. Sprawca nie spodziewał się takiego obrotu wydarzeń. Był tak zaskoczony, że nie stawiał oporu i - niemal z ulgą - oddał się w ręce policji. Prosto z ulicy trafił do aresztu. Grozi mu teraz do 12 lat więzienia.

Pech prześladuje rabusiów

Niefortunne wpadki zdarzają się złodziejom regularnie. Niedawno informowaliśmy o złodziejce z Olsztyna. 27-latka napadła na jubilera, ale schwytali ją pracownicy sklepu. Kobieta chciała ukryć łup połykając skradzioną bransoletkę. Poświęcenie na niewiele się zdało - policjanci prześwietlili jej żołądek.

Pecha miał też inny złodziej biżuterii, tym razem w Mysłowicach na Śląsku. Nie dość, że na gorącym uczynku złapała go ochrona sklepu, to jeszcze okazało się, że obrączki, które chciał ukraść, to tylko wzorniki... Z drogocennymi oryginałami nie miały wiele wspólnego.

Rabusiom często zdarza się też zasypiać w miejscu kradzieży. Takie historie przytrafiły się choćby pewnemu Czechowi, który w Pradze włamał się do auta i zasnął na tylnym siedzeniu, czy Kolumbijczykowi, który włamał się do prywatnego mieszkania, a sen zmorzył go, gdy na moment przysiadł na stole, by napić się mleka.

O największym pechu może chyba jednak mówić złodziej samochodowy z Będzina na Śląsku. Do upatrzonego auta włamał się wprawdzie bez problemu, ale kiedy był już w środku, zatrzasnęła się klapa bagażnika, przez który wdarł się do środka... Z pułapki uwolnili go policjanci.