​Parkobus, który umożliwi krakowianom zwiedzanie miejskich parków, zostanie uruchomiony w sobotę. Celem pierwszego kursu będzie park Bednarskiego. Jak poinformował magistrat, bezpłatne parkobusy na stałe wpiszą się w wakacyjny rozkład jazdy.

Specjalne busy mają kursować w lipcu, sierpniu, a także we wrześniu.

Na najbliższą sobotę zaplanowano wyjazd parkobusu z przystanku Krowodrza Górka o godz. 10. Po 35 minutach pojazd dojedzie do parku Bednarskiego. Na miejscu organizatorzy zapraszają na spacer przyrodniczy z przewodnikiem Mikołajem Korneckim. Można pobrać również specjalną aplikację "Kraków w Zieleni" i zwiedzić park, korzystając z gry "Podgórze wczoraj i dziś".

W ramach miejskiej akcji "Zatrać się w zieleni" w każdą sobotę lipca w parku Bednarskiego odbywa się również piknik - na miejscu czekają różnorodne atrakcje oraz poczęstunek.

Parkobus da mieszkańcom Krakowa możliwość poznania parków nie tylko tych z najbliższej okolicy. Będzie on kursował na wyznaczonych trasach, zabierając mieszkańców jednej części Krakowa do parku na drugim końcu miasta.

W miejscu docelowym można spędzić czas na łonie natury - może to być spacer, wypoczynek na kocu czy udział w spacerze przyrodniczym, podczas którego będzie można poznać wyjątkowość odwiedzanego miejsca, usłyszeć o ciekawostkach dotyczących historii, fauny i flory.

Da to możliwość krakowianom na zapoznanie się z miejscami, które są bardzo ważnymi punktami na mapie Krakowa, ale nie dla wszystkich powszechnie znanymi - podał w informacji prasowej Urząd Miasta Krakowa.

Parkobusowy rozkład jazdy znajduje się na stronie internetowej Zarządu Zieleni Miejskiej.

(az)