Nawet kilkuset pacjentów szpitala Rydygiera w Krakowie może przesłuchać prokuratura w związku z zatrzymaniem przez Centralne Biuro Antykorupcyjne zastępcy dyrektora tego szpitala, a zarazem ordynatora oddziału hematologii. Andrzej Z. przyjął 300 złotych łapówki, od rodziny pacjentki która leczyła się właśnie w tym szpitalu.

Według informacji reportera RMF FM Marka Balawajdra, ordynator przyjął od rodziny jednej z leczonych pacjentek 300 złotych. Chora kobieta od kilku dni leżała na oddziale hematologii. Dowiedziała się od innych pacjentów, że łapówka daje możliwość dalszego leczenia i dobrej opieki. Skontaktowała się więc ze swoją synową i kazała jej iść do lekarza, aby dać mu 300 złotych.

Synowa częściowo posłuchała teściowej. Poszła do lekarza, ale wcześniej powiadomiła o wszystkim CBA. Agenci zatrzymali Andrzeja Z. zaraz po przyjęciu łapówki. Z prokurator Bogusławą Marcinkowską rozmawiał reporter RMF FM Marek Balawajder:

Lekarz przyznał się do winy. Prokuratura zakazała mu opuszczania kraju oraz zawiesiła go w czynnościach służbowych. Ma też wpłacić 40 tys. złotych kaucji. Grozi mu do 8 lat więzienia.