Zakończyła się kompleksowa przebudowa ulicy Kostaneckiego w Krakowie-Prokocimiu, prowadzącej do szpitala dziecięcego i do nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego. Od piątku 28 stycznia ruch na tej trasie zostanie przywrócony.

Przebudowa ul. Kostaneckiego była pierwszym etapem modernizacji układu drogowego w Prokocimiu w rejonie placówek szpitalnych. Rzecznik prasowy Zarządu Inwestycji Miejskich w Krakowie Jan Machowski podkreślał w rozmowie z PAP, że celem prac jest przede wszystkim poprawa dojazdu do szpitali. Od 28 stycznia od godz. 7:00 przywrócony zostanie docelowy ruch na ul. Kostaneckiego.


Roboty trwały od marca ubiegłego roku. Wymieniono instalacje podziemne, przebudowano chodniki, utworzono ścieżkę rowerową. Dzięki poszerzeniu pasa ulicy, powstała droga dla karetek i komunikacji autobusowej. Projekt przewiduje nasadzenia ponad 3 tys. krzewów róż i 30 drzew.

Kolejne plany remontowe

Drugi etap modernizacji układu drogowego w Prokocimiu to rozbudowa ulic Jakubowskiego i dr Marii Orwid. Prace przy chodnikach w tych miejscach rozpoczęły się w lecie ub.r., a w lutym ruszą prace przy samej jezdni, co spowoduje utrudnienia w ruchu. Ten etap ma się zakończyć w drugiej połowie roku. Plan zakłada m.in. budowę trzech rond oraz powiększenie pętli autobusowej, dzięki czemu zwiększy się liczba kursów w okolice szpitali.