Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 44-letnią kobietę, która pokonując systemy zabezpieczające włamała się na serwery płatnicze firmy, w której była zatrudniona i próbowała wyprowadzić kilkadziesiąt tysięcy złotych. Oszustka wpadła, bo pomyliła numer jednego ze swoich kont.

Policja podkreśla, że 44-latka dobrze przygotowała się do przestępstwa. "Dokładnie poznała specyfikę pracy, systemy internetowe i sposób pracy poszczególnych działów. Oszustka przygotowując przez kilka miesięcy swój przestępczy plan działania zdobyła hasła komputerowe pozostałych pracowników, dzięki którym mogła bez problemu zalogować się na konto poszczególnych współpracowników" - czytamy w komunikacie. Później włamała się do systemu płatniczego i podmieniła numery kont na własne.

Kobieta wpadła, bo przy próbie wyprowadzenia pieniędzy pomyliła jeden z numerów kont i cała transza została zwrócona. Wtedy w firmie rozpoczęto sprawdzanie tej sprawy i tym sposobem natrafiono na ślad oszustki. "Ustalono, że kobiecie udało się przekierować przelewy pieniężne na własne konta bankowe na kwotę kilkudziesięciu złotych" - informuje policja.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(mn)