30-letni obywatel Finlandii odpowie za wykonanie około 20 malunków na fasadach kamienic w centrum Krakowa. Ujęty przez Straż Miejską na gorącym uczynku, trafił w ręce policji. Może mu grozić od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Mężczyznę malującego farbą w sprayu napisy w obcym języku na kamienicy przy ul. Starowiślnej zauważył w niedzielę przed godz. 6 rano idący do pracy strażnik. Podobne napisy mężczyzna wykonywał na kolejnych kamienicach.

Strażnik zadzwonił do dyżurnego, wezwał także kolegę, z którym miał pełnić służbę. Strażnicy nie pozwolili na dalsze niszczenie kamienic. Zatrzymali mężczyznę i przekazali patrolowi umundurowanych strażników, który podjechał na miejsce.

Zatrzymany mężczyzna okazał się obywatelem Finlandii. W torbie miał sześć puszek z farbami w sprayu. Jak się okazało, wykorzystał je do malowania napisów na kamienicach przy ulicach: św. Tomasza, Szpitalnej, Mikołajskiej i Westerplatte. W sumie wykonał około 20 malunków. Jedna ze zniszczonych kamienic jest zabytkiem wpisanym do rejestru.