Nietrzeźwy 21-latek z woj. śląskiego ukradł dostawczy samochód służbowy z terenu jednej z krakowskich jednostek straży pożarnej. Sygnał w tej sprawie dostaliśmy od słuchacza na Gorącą Linię RMF FM.


Do zdarzenia doszło wieczorem. Mężczyzna wdarł się na teren jednostki, wsiadł do pojazdu pożarniczego, staranował bramę, wyłamując przy tym szlaban i wyjechał poza teren komendy.

W tym czasie wszystkie jednostki zostały zadysponowane do pożaru. Na terenie jednostki był dyspozytor, który zamknął wszystkie bramy i szlaban. To nie przeszkodziło sprawcy, żeby przez zamkniętą bramę i szlaban wyjechać z terenu jednostki - powiedział nam kapitan Bartłomiej Rosiek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Mężczyzna został zatrzymany pod Krakowem.

Jak informuje oficer prasowy Komendy Miejskiej w Krakowie Barbara Szczerba, 21-letni mieszkaniec woj. śląskiego został zatrzymany po policyjnym pościgu w miejscowości Słomniki.

Mężczyzna miał dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Policja postawiła blokady drogowe w Krakowie oraz na terenie powiatu krakowskiego. W trakcie trwania pościgu 21-latek spowodował kilka kolizji drogowych. Został zatrzymany po jednej z nich - dodała.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

Opracowanie: