RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kradli złom, wpadli przez... paragon

Autor: Publikacja: Sobota, 20 listopada (19:45) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Trzech kibiców piłkarskich zatrzymanych przez policję w Zabrzu. Tym razem jednak nie chodzi o stadionowe zadymy, ale kradzieże z altanek i ogródków działkowych. Złodziei zgubił paragon za bilet na mecz piłkarski.

Trzech złodziei w Zabrzu systematycznie włamywało się do ogrodowych altanek. Kradli zarówno narzędzia jak i metalowe elementy, które można sprzedać w skupie złomu. Policja udowodniła im 10 takich skoków.

Wpadli, bo podczas ostatniego włamania jeden z nich zgubił rachunek za doładowanie specjalnej imiennej karty ze zdjęciem i wszelkimi danymi osobowymi, dzięki której wchodzi się na stadion Górnika. Na rachunku był jej numer. W ten sposób policja dowiedziała się, kogo szukać.

Kibice-złodzieje mają od 15 do 18 lat. Najstarszy już usłyszał prokuratorskie zarzuty. Dwaj pozostali staną przed sądem dla nieletnich.

Źródło: RMF FM FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: