RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Koniec problemów polskich przewoźników w Rosji? Wiceminister podpisał instrukcję ws. zasad kontroli

Publikacja: Piątek, 30 września (13:07) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

Po trzydniowych negocjacjach w Petersburgu wiceminister transportu Nikołaj Asauł podpisał instrukcję dotyczącą zasad kontroli polskich TIR-ów jeżdżących na wschód - ustalił nasz reporter Grzegorz Kwolek.

Do tej pory rosyjskie służby celne, kontroli transportu drogowego, czy policja - różnie interpretowały przepisy dotyczące klasyfikacji towaru.

Problemy dotyczyły między innymi dokumentów potwierdzających załadowanie i wyprodukowanie towaru w Polsce, jeżeli fabryka należała do zagranicznej firmy.

Teraz ma wystarczyć jeden, uzgodniony wzór dokumentów. Kolejne polsko-rosyjskie rozmowy odbędą się w listopadzie. Będą dotyczyć kontyngentu przewozowego na przyszły rok.

(ug)

 

Źródło: RMF FM

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: