Do kolizji dwóch pociągów - Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej – doszło na stacji Wesoła, niedaleko Warszawy.Trzy osoby zostały lekko ranne. Ruch na trasie Warszawa - Sulejówek jest wstrzymany. Od Sulejówka do Warszawy składy jadą wolniej.

Nawet kilka godzin mogą potrwać utrudnienia na trasie kolejowej z Warszawy do Mińska Mazowieckiego. W miejscowości Wesoła doszło do kolizji dwóch osobowych składów.

W wyniku zderzenia lekko ranne zostały trzy osoby: mechanik pociągu SKM, kierownik pociągu KM i kierowniczka pociągu SKM - poinformował rzecznik Straży Ochrony Kolei Paweł Boczek. Dodał, że poszkodowani zostali zabrani do szpitala.

Z pierwszych informacji wynika, że na stojący na czerwonym świetle pociąg Kolei Mazowieckich najechał skład SKM-ki. Pociąg nie jechał szybko, ale masa całego składu była na tyle duża, że ostatni wagon pociągu Kolei Mazowieckich uniósł się w wyniku uderzenia.

Jak poinformował rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec, pasażerowie feralnych składów przesiedli się do innych pociągów.

Ruch w miejscu wypadku odbywa się po drugim torze - powiedział Siemieniec. Na miejscu, zgodnie z procedurami, pracuje teraz specjalna komisja, a gdy zakończy prace, do działań przystąpią służby techniczne.

Z utrudnieniami muszą liczyć się pasażerowie pociągów SKM z Warszawy Zach. do stacji Sulejówek, bo kończą one bieg na stacji Warszawa Wsch. - podał rzecznik PKP PLK.

(j.)