Jest kolejny zarzut dla mężczyzny, który zgwałcił 8-latkę z zachodniopomorskiego Bierzwnika. Aresztowany od wczoraj 21-latek jest podejrzany o usiłowanie gwałtu na innej dziewczynce.

Do tej nieudanej próby doszło w tej samej miejscowości i w podobnych okolicznościach. Mężczyzna proponował dziecku podwiezienie, chciał wciągnąć je do samochodu, ale dziewczynka zachowała czujność i nie skorzystała z zaproszenia 21-latka. Ta sytuacja miała miejsce wcześniej, mężczyzna potem ponowił próbę, tym razem już skutecznie.

Oprócz tego, że to wydłuża listę jego przestępstw pokazuje też, że napastnik był zdeterminowany i działał według planu, a nie spontanicznie. Oprócz gwałtu ze szczególnym okrucieństwem i usiłowania kolejnego 21-latek ma też zarzut prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu.

Kryminalni poszukują jeszcze samochodu, którym poruszał się sprawca uprowadzając 8-latkę w Bierzwniku. To dostawczy opel movano.

Do uprowadzenia doszło w miniony czwartek. Dziewczynka wracając ze szkoły wsiadła do samochodu nieznanego mężczyzny. Ten wyjechał z nią z Bierzwnika i po drodze do Dobiegniewa w Lubuskiem, gdzie ją potem wysadził, miał dokonać gwałtu na dziewczynce.

Policja zatrzymała podejrzanego w sobotę nad ranem w miejscu jego zamieszkania. W akcji brali udział antyterroryści.


(az)