Parlamentarzyści PiS mają dziś przyjąć stanowisko ws. posłów klubu Polska jest Najważniejsza. Napiszą w nim m.in., że dla części z nich jest nadal miejsce w Prawie i Sprawiedliwości - dowiedziała się nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa ze źródeł zbliżonych do kierownictwa PiS.

Dziś wieczorem odbędzie się wyjazdowe posiedzenie klubu PiS z udziałem prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego.

W stanowisku klubu, do którego dotarła PAP, ma znaleźć się m.in. stwierdzenie, że wśród tych, którzy opuścili szeregi PiS, są tacy, dla których hasło "Polska jest najważniejsza" nie jest tylko sloganem. Dla nich ma nadal być miejsce w PiS.

Klub PiS ocenił w stanowisku, że część posłów, którzy tworzą PJN nie zdawała sobie sprawy, że powstanie nowego klubu będzie się wiązało z "haniebnymi konsultacjami" z b. posłem PO Januszem Palikotem.

Klub Polska Jest Najważniejsza powstał we wtorek. W jego skład weszło 15 byłych posłów PiS, w tym inicjatorzy stowarzyszenia o tej samej nazwie. W skład klubu weszli obok Kluzik-Rostkowskiej, Jakubiak i Poncyljusza: Jacek Pilch, Tomasz Dudziński, Jan Ołdakowski, Lena Dąbkowska-Cichocka, Zbysław Owczarski, Adam Gawęda, Jan Filip Libicki, Jacek Tomczak, a także Wojciech Mojzesowicz, Andrzej Walkowiak, Kazimierz Hajda, Wiesław Kilian.