Silne podmuchy wiatru dają się we znaki mieszkańcom Małopolski. Najmocniej wieje w rejonie Gorlic i Nowego Sącza. Bez prądu jest ok. 600 odbiorców w kilku miejscowościach. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem dla kilku województw w południowej Polsce, m.in. dla podkarpackiego, śląskiego i dolnośląskiego.

Silne podmuchy wiatru dają się we znaki mieszkańcom Małopolski. Najmocniej wieje w rejonie Gorlic i Nowego Sącza. Bez prądu jest ok. 600 odbiorców w kilku miejscowościach. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem dla kilku województw w południowej Polsce, m.in. dla  podkarpackiego, śląskiego i dolnośląskiego.
Zdj. ilustracyjne /Jakub Włodarczyk /Archiwum RMF FM

Strażacy wyjeżdżali do powalonych drzew i uszkodzonych dachów w okolicach Gorlic i Nowego Sącza. Bez prądu jest tam ponad pół tysiąca odbiorców. Uszkodzone zostały linie energetyczne w rejonie Banicy, Nawojowej, Żeleźnikowej i Kąclowej. Energetycy twierdzą, że jeśli nie zacznie wiać jeszcze mocniej, awarie usuną w ciągu najbliższych kilku godzin.

W całym kraju służby interweniowały już kilkadziesiąt razy.

W rejonach podgórskich wiatr będzie dość silny, w porywach do 60 km/h. Mocno powieje także na wybrzeżu, i m.in. w Bieszczadach i w Sudetach. 

Wiatr halny, który od rana szaleje w Tatrach popsuł plany turystom, którzy przyjechali w góry na ferie. Najbardziej zawiedzeni są ci, którzy chcieli wyjechać na Kasprowy Wierch kolejką linową. Ze względów bezpieczeństwa, przy podmuchach wiatru przekraczających 100 kilometrów na godzinę, wagoniki kolejki nie mogą kursować. 


Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.


(dp)