Co najmniej 14 razy jednego dnia oszust próbował wyłudzić pieniądze od seniorów w Sopocie metodą "na policjanta". Na szczęście bezskutecznie. Prawdziwi funkcjonariusze już wyjaśniają sprawę.

Wczoraj mężczyzna podający się za policjanta dzwonił do starszych mieszkańców Sopotu i wmawiał im, że grupa oszustów ma duplikat dowodu osobistego seniora. Oszuści chcą wziąć na niego kredyt w banku lub wypłacić pieniądze z konta. Informował, że pieniądze w banku są zagrożone. 

Jedna z seniorek osobiście weryfikowała informacje w swoim banku. Kiedy się nie potwierdziły, powiadomiła policję. W innych przypadkach zrobili to bliscy starszych osób.

Oszust namawiał również seniorów, żeby same potwierdziły na policji informacje, które im przedstawiał. Zachęcał, by starsza osoba - nie rozłączając się  - zadzwoniła pod numer 997 i sprawdziła jego wiarygodność.

Policja przypomina, że wykonanie takiego połączenia nie jest możliwe bez rozłączenia trwającej rozmowy. Ostrzega także, że może dojść do kolejnych prób takich wyłudzeń i przypomina, że nigdy nie dzwoni do mieszkańców z informacjami tego typu.

W żadnym ze zgłoszonych wczoraj przypadków - oszustwo - nie było skuteczne.

(ug)