Ubezpieczyciele tłumaczą, że polscy kierowcy płacą za OC dwa razy mniej niż czescy czy słowaccy. W Austrii polisy są droższe trzykrotnie, a w Luksemburgu nawet czterokrotnie.
Twierdzą, że w ubiegłym roku przez sprzedawanie polis OC poniżej kosztów, stracili ponad 1 mld złotych - na początku tego roku pogrążyła ich sroga zima, a potem letnie powodzie.