Koniec z pułapką podwójnego ubezpieczenia OC samochodów. Dziś weszły w życie przepisy, które ułatwiają między innymi wypowiadanie umów.

Do tej pory zapominalscy kierowcy, którzy kupowali używany samochód, mogli nieświadomie wpaść w koszty związane z wykupieniem polisy przez poprzedniego właściciela.

Jeśli nowy właściciel zawarł umowę z innym ubezpieczycielem, a nie wypowiedział dotychczasowej, ta przedłużała się automatycznie. Gdy to nastąpiło, nie było możliwości odstąpienia od starej umowy. Teraz to się zmienia.

Jeśli kupią samochód z ubezpieczeniem po 11 lutego, ubezpieczenie OC nie wznowi się w mocy prawa - powiedział agent ubezpieczeniowy Wojciech Jaskulski.

Dlatego - jak dodał Jaskulski - kupujący muszą pamiętać o tym, by samemu ubezpieczyć nabyty pojazd do momentu wygaśnięcia starej polisy. Podkreślił, że rosną też kary za brak OC.

Nowe regulacje ułatwiają także wypowiadanie umów. Można to zrobić pisemnie u agenta, albo przez Pocztę Polską. Za datę rozwiązania umowy będzie przyjęta data nadania listu, a nie wpłynięcia wniosku do ubezpieczyciela.