RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Katowice: Zatrzymano handlarza pytonami

Publikacja: Sobota, 7 października (16:42) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Mężczyznę, który chciał nielegalnie sprzedać dwa pytony królewskie, zatrzymali policjanci z Katowic. Na ślad handlarza trafili na internetowej aukcji. Najpierw zaoferowali najwyższą stawkę, a gdy udało im się wygrać aukcję, urządzili prowokację.

Okazało się, że 27-latek nie miał koniecznej w takiej sytuacji zgody na hodowlę pytonów, udzielanej przez ministra ochrony środowiska. Mężczyzna przyznał się policji, że węże kupił nielegalnie – jednego na aukcji internetowej, a drugiego – na giełdzie terrarystycznej. Chciał się ich pozbyć, bo bał się o bezpieczeństwo swojego dziecka.

Odzyskane pytony trafią do zoo, zaś handlarza czeka sprawa przed sądem. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Jak dowiedziała się reporterka RMF FM, śląscy policjanci każdego miesiąca łapią kilkunastu nielegalnych handlarzy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: