Trzej mężczyźni dotkliwie pobili 32-latka tylko dlatego, że jest policjantem. Do zdarzenia doszło w wielkopolskim Kaliszu. Funkcjonariusz z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

Mężczyzna został pobity jednym z lokali gastronomicznych na kaliskim rynku. 32-latek przebywał tam w czasie wolnym, w towarzystwie brata.

Około 4 nad ranem w nocy z soboty na niedzielę, podeszły do niego osoby, które wiedziały, że jest policjantem, co miało być powodem rozpoczęcia bójki.

Starszy sierżant Adrian W. nieprzytomny został odwieziony do kaliskiego szpitala. Ma bardzo poważne urazy twarzo-czaszki i wstrząśnienie mózgu.

Policja zatrzymała w tej sprawie trzy osoby, czekają na przesłuchanie.

"Służymy dla Ciebie, mamy swoje prawa!"

Kilka dni temu policja opublikowała spot, w którym przypomina, że funkcjonariusze mają swoje prawa. "Często, kiedy my ratujemy, inni bezprawnie nas atakują. Nasza kampania wskazuje i przypomina, że agresywne zachowania obywateli podlegają odpowiedzialności karnej. Szanujmy swoje prawa!" - wskazują mundurowi. 

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.