Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że w szkołach do 2014 roku powinno powstać 14 tysięcy gabinetów lekarskich z częścią stomatologiczną. "To jest wykonalne. Polskie państwo z całą pewnością to potrafi, musi tylko chcieć" - przekonywał.

Swego czasu wymyśliliśmy akcję "Blisko boisko". Nazwa została zmieniona na "Orliki" i ta koncepcja została w wielkiej mierze zrealizowana. I dobrze. Proponujemy coś, co także dotyczy najmłodszego pokolenia, ale w innym wymiarze. Proponujemy, by w każdej szkole był gabinet lekarski, także z częścią stomatologiczną - powiedział na konferencji prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński.

To jest przedsięwzięcie, które będzie kosztowało - przyznał prezes PiS. Zaznaczył, że zdrowie dzieci należy traktować jak inwestycję. Koszt realizacji przedsięwzięcia oszacował na 3 mld zł. Uważamy, że powinny wziąć w tym udział samorządy oraz budżet państwa - powiedział Kaczyński. Według Kaczyńskiego wydatek ten może być traktowany jako część finansów publicznych. Gdyby się nie udało, gdyby kryzys się pogłębiał, będziemy postulowali sięgniecie do tych głębokich kieszeni - dodał prezes PiS.

Nie możemy tego wykonać z dnia na dzień, to jest plan do wykonania do 2014 r. - powiedział. Dodał, że chodzi o 14 tys. gabinetów.