Operacja kręgosłupa to pierwsza z kilku operacji, którą będzie musiał przejść Jarosław Wałęsa. Wcześniej lekarze muszą jednak ustabilizować jego funkcje życiowe. Syn byłego prezydenta jest w szpitalu wojskowym przy ulicy Szaserów w Warszawie. Przewieziono go tam śmigłowcem z Płocka. Stan europosła, który miał wypadek motocyklowy, jest ciężki.

Pan Jarosław Wałęsa trafił do naszego szpitala transportem lotniczym. W tej chwili przebywa w klinicznym oddziale intensywnej terapii. Stabilizujemy jego funkcje życiowe. Jest we wstrząsie krwotocznym z powodu urazu wielonarządowego - powiedział lekarz.

Jak zaznaczył, jako pierwsza wykonywana będzie operacja na kręgosłupie. Dalsze - to jest kwestia odroczonych zabiegów, które będziemy wykonywali w miarę możliwości, jeżeli stan pacjenta na to pozwoli - zaznaczył.

Lekarz wyjaśnił, że Jarosław Wałęsa doznał urazu masywnego kręgosłupa, który trzeba leczyć operacyjnie. Nie wykluczał, że operacja będzie konieczna jeszcze w nocy z piątku na sobotę. Europoseł ma także urazy bioder, miednicy i ramion; jest nieprzytomny.

Jarosław Wałęsa, europoseł PO, syn Lecha Wałęsy, został w piątek wieczorem przetransportowany do warszawskiego szpitala przy ulicy Szaserów ze szpitala w Płocku, do którego trafił po zderzeniu kierowanego przez niego motoru z toyotą rav4. Dąbrowiecki powiedział, że lekarze są w kontakcie z rodziną europosła.

Okoliczności wypadku Wałęsy, do którego doszło w piątek po południu, bada płocka prokuratura - poinformowała jej rzecznik Iwona Śmigielska-Kowalska. Według wstępnych ustaleń, do wypadku w Stropkowie pod Sierpcem doszło, gdy stojący na poboczu drogi samochód toyota rav4 włączał się do ruchu. Wtedy zderzył się z motocyklem kierowanym przez Wałęsę.