"Czyszczenie kamienic to jest ten obrazek, który zostanie po samorządowych rządzach PO” – ocenił wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. „Nowe hasło PO, to nie jest wcale „totalna opozycja”, to nie jest wcale „totalna propozycja”, tylko to jest „totalny wstyd”. Pan Grzegorz Schetyna dlatego opowiadał o euro, dlatego opowiadał o aborcji, z taką charyzmą czyściciela kamienic - właśnie dlatego, że wstydzi się tych rządów" - podkreślił.

Patryk Jaki /Jakub Kamiński /PAP

Podczas briefingu prasowego przed siedzibą resortu sprawiedliwości Jaki skrytykował polityków Platformy, że - jak powiedział - na swojej konwencji samorządowej w Łodzi nie poruszali tematów ważnych dla lokalnych społeczności.

To jest konwencja samorządowa? A on mówił (Grzegorz Schetyna - PAP) o euro, mówił o spółkach skarbu państwa, o OFE. Czy to jest konwencja samorządowa, czy to są tematy samorządowe, czy to jest zakres uprawnień samorządu? To pokazuje jak bardzo PO nie rozumie jednostek samorządu terytorialnego - stwierdził wiceminister.

Polityk nazwał też konwencję PO "wielką porażką". Ci ludzie chcą mówić o samorządach, a nie potrafią się rozliczyć z najbardziej haniebnego procederu III Rzeczpospolitej, to znaczy z czyszczenia kamienic - procederu, który rozwinął się właśnie za rządów Platformy Obywatelskiej - powiedział. Dodał, że w Łodzi "zabrakło symbolu rządów Platformy w samorządach, czyli czyściciela kamienic".

(mn)