W środę 20 marca dokładnie o godz. 22.58 nadeszła astronomiczna wiosna. Od tej pory dni będą coraz dłuższe od nocy. Wiosenna aurę odczujemy szczególnie w sobotę - będzie ciepło i słonecznie.

Jak informuje IMGW, na który powołuje się PAP, południe Polski pozostaje pod wpływem wyżu znad Europy Środkowej, pozostały obszar znajduje się w zasięgu zatoki niżu znad północnej Europy, w strefie układu frontów atmosferycznych. Napływa ciepłe powietrze polarne morskie.

Czwartek, 21 marca

Dzisiaj na południowych krańcach Polski zachmurzenie małe i umiarkowane. Więcej chmur w centrum i na północnym wschodzie. Na Pomorzu możliwe przejściowe opady deszczu. 

Najcieplej będzie w województwach dolnośląskim i zachodniopomorskim - tam termometry wskażą nawet 15 stopni Celsjusza. We wschodnich rejonach Polski najchłodniej - 11 stopni. 

Wiatr na południu słaby i umiarkowany, na pozostałym obszarze przeważnie umiarkowany, nad morzem dość silny (w porywach do 55 km/h), na północy kraju okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. 

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1019 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

Piątek, 22 marca

Znacznie więcej chmur pojawi się jutro. Według synoptyków na wschodzie i północnym wschodzie wystąpią przelotne opady deszczu. 

Mieszkańcy tych rejonów doświadczą też najniższych prognozowanych temperatur powietrza - 11 stopni Celsjusza w Białymstoku i Olsztynie, 9 stopni w Gdańsku. 15 kresek - najwięcej - wskażą termometry we Wrocławiu i Zielonej Górze. 

Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

Sobota, 23 marca

Weekend przyniesie dużo słońca. W sobotę bezchmurnie będzie w Krakowie, Katowicach, Łodzi i we Wrocławiu. 

Na południowym-wschodzie kraju niemal 20 stopni Celsjusza. Chłodniej na północy - 15 stopni - Podkarpaciu - 14 stopni - i Lubelszczyźnie - 13 stopni. 

Na nadejście wiosny będą musieli poczekać jeszcze mieszkańcy Podlasia, gdzie 13 stopniom Celsjusza towarzyszyć będą znaczne zachmurzenia.

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!