​Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed silnym mrozem w województwie podlaskim. W nocy temperatura miała spaść nawet do minus 16 stopni!

IMGW ostrzega, że temperatura minimalna w Podlaskiem może wynieść od minus 16 do minus 13 stopni. Dlatego też zdecydowano się na wydanie ostrzeżenia. Jak podaje Instytut na swojej stronie internetowej, jest to pierwszy stopień zagrożenia.

"Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej" - podaje IMGW.

Dzień mroźny, ale słoneczny


W ciągu dnia również utrzymywać się będzie mróz. W województwie podlaskim w ciągu dnia temperatura nie przekroczy minus 6 stopni Celsjusza.W pozostałych regionach kraju będzie cieplej. W ciągu dnia na wybrzeżu ma być do minus 3 st. Celsjusza, a we Wrocławiu, Szczecinie oraz w Zielonej Górze - 0 st.

Będzie słonecznie. Miejscami, głównie w regionach wschodnich kraju, niebo będzie bezchmurne. Padać raczej nigdzie nie powinno. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

(abs)