RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

IMGW ostrzega kierowców. Będzie ślisko

Piątek, 29 grudnia (21:46)

​Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed oblodzeniem na drogach w siedmiu województwach centralnej i wschodniej części Polski. W nocy temperatura niemal w całym kraju spadnie poniżej zera.

Oblodzenie będzie występowało w województwie mazowieckim, podlaskim, lubelskim, świętokrzyskim, małopolskim, podkarpackim i wschodniej części woj. warmińsko-mazurskiego.

Trudne warunki na drogach będą się utrzymywały co najmniej do godziny 9.

W nocy temperatury będą się wahały od -1°C na północy do -7°C na południu. W rejonach podgórskich termometry mogą wskazywać nawet -12°C.

Policja apeluje o ostrożność. Podobnie jak w okresie Świat Bożego Narodzenia również w Sylwestra i Nowy Rok na ulicach będzie tłoczno. Warto zdjąć nogę z gazu.


(ł)

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: