Dla tych, którzy czekają na ciepłą, złotą jesień mamy złe informacje - już najbliższej nocy możliwe są przygruntowe przymrozki! W ciągu dnia, w środę i czwartek nad Polską będzie przesuwał się niż, a to oznacza dużo chmur i opady deszczu.

W środę na wybrzeżu wschodnim, Mazurach, Suwalszczyźnie, Podlasiu, północnym wschodzie Mazowsza oraz na Lubelszczyźnie zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, okresami duże i miejscami przelotne opady deszczu.

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie małe, jedynie na południowym zachodzie, a po południu także na zachodzie kraju zachmurzenie duże.

Wieczorem opady deszczu wystąpią na Ziemi Lubuskiej, możliwe są również na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. Temperatura maksymalna: na północnym wschodzie oraz wybrzeżu 11-13 stopni, na pozostałym obszarze kraju 13-16 stopni.

W nocy ze środy na czwartek na zachodzie kraju zachmurzenie będzie duże i całkowite; możliwe sa również opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, od zachodu wzrastające do całkowitego i przemieszczające się z zachodu na wschód opady deszczu. Padać nie powinno na Mazurach, Suwalszczyźnie i Podlasiu. Temperatura minimalna: na północnym wschodzie 1-4 stopni i miejscami przygruntowe przymrozki do -2 stopni, na pozostałym obszarze Polski 5-9 stopni.

W czwartek zachmurzenie będzie duże i całkowite z postępującymi od północnego zachodu większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Okresami opady deszczu, początkowo jednostajne, później od północy będą przechodziły w opady przelotne. Temperatura maksymalna wyniesie 9-14 stopni.

(abs)