RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Handlując złomem wyłudzali podatek VAT

Publikacja: Piątek, 11 marca (14:30) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej usłyszało pięciu zatrzymanych właścicieli i współwłaścicieli firm z Podkarpacia zajmujących się obrotem. Wystawiali fikcyjne faktury VAT dotyczące nabycia złomu. Skarb państwa mógł stracić nawet 5 mln zł.

Według rzecznik Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Rzeszowie Adama Mazurkiewicza w oszustwa może być zaangażowanych ok. 50 podmiotów gospodarczych. Proceder polegał na wystawianiu fikcyjnych faktur VAT dotyczących nabycia złomu.

Funkcjonariusze ABW, policjanci z Rzeszowa i Stalowej Woli oraz inspektorzy rzeszowskiego Urzędu Kontroli Skarbowej zabezpieczyli m.in. obszerną dokumentację finansowo-handlową, elektroniczne nośniki informacji, w tym sprzęt komputerowy oraz ok. 1 mln zł na poczet przyszłych kar.

Niewykluczone są kolejne zatrzymania w tej sprawie.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: