Około 40-letni mężczyzna zginął rażony piorunem w miejscowości Chociw w Łódzkiem. Po burzach, które wczoraj i w nocy przeszły nad zachodnią i środkową Polską, strażacy interweniowali 370 razy. Najczęściej w województwach: łódzkim, dolnośląskim i wielkopolskim.

Upały w Polsce. Prognoza pogody na weekend

Tak upalnego weekendu w tym roku jeszcze nie było. Padnie rekord ciepła - na termometrach w sobotę zobaczymy nawet 33 stopnie Celsjusza. Prognozujemy też dużo słońca i błękitnego nieba. Burz spodziewamy się tylko w województwie zachodniopomorskim. czytaj więcej

W Namysłowie w Opolskiem strażacy wypompowywali wodę z zalanych piwnic domów i szkoły. W Miliczu na Dolnym Śląsku podtopiony został dom pomocy społecznej.

W woj. łódzkim wciąż bez prądu jest ponad 4 tys. domów - głównie w okolicy Sieradza, Piotrkowa Trybunalskiego i Zgierza.

Energetycy cały czas jednak pracują. Do południa awarie powinny zostać usunięte.

W Ostrowie Wielkopolskim na jeden z domów przewróciło się drzewo. Z kolei z jednego z tamtejszych gimnazjów wiatr pozrywał dachówki.

Meteorolodzy ostrzegają, że burze z gradem mogą wystąpić także dzisiaj. Ominąć mają jedynie województwa na północnym-wschodzie, Małopolskę i Górny Śląsk.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(abs)