"W opinii Lidii Staroń głównym powodem patologii jest brak nadzoru nad pracą komorników i niejasne przepisy dotyczące egzekucji. Dlatego już w lipcu 2013 r. złożyła w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o komornikach" - pisze gazeta i dodaje, że mimo że projekt uzyskał poparcie rządu, do tej pory nikt się nim nie zajął.
Z kolei Monika Janus z Krajowej Rady Komorniczej, z którą rozmawiał "Dziennik Polski" twierdzi, że nie można ciągle nowelizować ustawy z 1997 roku, ale trzeba stworzyć od podstaw nowe prawo.
Ponadto w numerze:
- Nowe fakty ws. fałszywego kardynała
- Harry Potter i szkolne lektury