Poważny wypadek w Tatrach - w okolicach Zawratu turysta spadł z dużej wysokości. Nieprzytomnego mężczyznę przetransportował do szpitala śmigłowiec.

Poważny wypadek w Tatrach - w okolicach Zawratu turysta spadł z dużej wysokości. Nieprzytomnego mężczyznę przetransportował do szpitala śmigłowiec.
Śmigłowiec TOPR (zdj. archiwalne) /PAP/Grzegorz Momot /PAP

Turysta spadł z dużej wysokości. O wypadku ratowników powiadomili inni turyści, ale poszkodowany wędrował po górach samodzielnie. Kiedy ratownicy dotarli na miejsce, turysta był nieprzytomny i mimo resuscytacji nie odzyskał przytomności w trakcie transportu do szpitala - poinformował PAP ratownik dyżurny TOPR Tomasz Wojciechowski.

O życie turysty walczą lekarze z zakopiańskiego szpitala. Według relacji ratownika, turysta posiadał stosowny ekwipunek, miał założone raki do wspinaczki na oblodzonych skałach.

Jak informuje Tatrzański Park Narodowy, warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są trudne. Wszystkie szlaki turystyczne są oblodzone, a w wielu miejscach przykryte śniegiem. Do uprawianie wysokogórskiej turystyki konieczny jest odpowiedni sprzęt - jak raki, czekan oraz zestaw lawinowy czyli detektor, sonda i łopatka. W Tatrach obowiązuje drugi, umiarkowany stopień zagrożenia lawinowego.


Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(MN)