W TVN i TVP1 ukazało się wieczorem oświadczenie premiera Mateusza Morawieckiego po decyzji sądu w trybie wyborczym. Chodzi o wypowiedź z 15 września nt. budowy dróg i mostów. „Misiek”, uważany za lidera kiboli Wisły Kraków, zatrzymany we Włoszech - był poszukiwany m.in. w związku z popełnieniem szeregu przestępstw narkotykowych, prezydent Łodzi Hanna Zdanowska winna poświadczenia nieprawdy - wyrok sądu I instancji utrzymał w mocy Sąd Okręgowy w Łodzi. Zdanowska ma zapłacić 20 tysięcy złotych grzywny. W czwartek poznaliśmy także gospodarza piłkarskich mistrzostw Europy w 2024 roku. Turniej odbędzie się w Niemczech. W Polsce przygotowania do wyborów samorządowych. „Obawiamy się nowego systemu głosowania” - przyznał w RMF FM Wojciech Hermeliński, szef Państwowej Komisji Wyborczej. Dobre wieści płyną z województwa warmińsko-mazurskiego. Funkcjonariusze Straży Granicznej w Braniewie dokonali czegoś niezwykłego - pod nieobecność starszej kobiety wyremontowali jej dom.

Morawiecki sprostował wypowiedź o drogach

Oświadczenie premiera Mateusza Morawieckiego po decyzji sądu w trybie wyborczym ukazało się w czwartek wieczorem przed "Faktami" TVN. Analogiczne ukazało się przed "Wiadomościami" w TVP1. W środę do sprostowania części wypowiedzi premiera z 15 września nt. budowy dróg i wydania oświadczenia zobowiązał szefa rządu Sąd Apelacyjny w Warszawie.

Zatrzymano "Miśka". Lider grupy przestępczej kibiców ukrywał się we Włoszech

Policjanci zatrzymali Pawła M., pseudonim "Misiek". Mężczyzna był poszukiwany m.in. w związku z popełnieniem szeregu przestępstw narkotykowych - poinformowała zastępca Prokuratora Generalnego Beata Marczak. Paweł M., uważany za lidera kibiców Wisły Kraków, ukrywał się we Włoszech.

Hanna Zdanowska winna poświadczenia nieprawdy

Sąd Okręgowy w Łodzi utrzymał w czwartek w mocy wyrok sądu I instancji, który uznał prezydent Łodzi Hannę Zdanowską winną poświadczenia nieprawdy w dokumentach w celu uzyskania kredytu przez jej partnera i skazał ją na 20 tys. zł grzywny. Czwartkowe orzeczenie jest prawomocne.

Euro 2024: Niemcy gospodarzem turnieju

Niemcy będą gospodarzem piłkarskich mistrzostw Europy w 2024 roku. Wyboru dokonali członkowie Komitetu Wykonawczego UEFA. Jedynym kontrkandydatem była Turcja.

Najbliższe mistrzostwa Europy - w 2020 roku - zostaną rozegrane w 13 miastach w całej Europie. Półfinały i finał zaplanowano na stadionie Wembley w Londynie. 

Szef PKW: Obawiamy się nowego systemu głosowania

"Zawsze będą osoby niezadowolone, które będą twierdziły, że gdzieś zostały sfałszowane wybory. Jestem przekonany, że nikt nie zarzuci nam, że wybory zostały całkowicie sfałszowane - dla osoby racjonalnie myślącej taki zarzut jest niemożliwy do postawienia" - stwierdził w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Wojciech Hermeliński - szef Państwowej Komisji Wyborczej pytany o wybory samorządowe. "Mam pewność, że będzie sprawnie. Mam pewność, że będzie transparentnie. Mam też prawie pewność, że będzie szybko" - dodał.

CAŁA ROZMOWA Z SZEFEM PKW DO ZOBACZENIA TUTAJ >>>

Prosiła tylko o opiekę nad zwierzętami. Oni wyremontowali jej dom

Pięciu wspaniałych! Funkcjonariusze Straży Granicznej w Braniewie bezinteresownie wyremontowali dom starszej kobiety z nadgranicznej miejscowości. Wykorzystali czas, kiedy wyjechała na pielgrzymkę, wcześniej prosząc jednego z funkcjonariuszy o opiekę nad zwierzętami. W ciągu zaledwie czterech dni, po godzinach pracy, odmienili dwa pokoje, kuchnię i korytarz.

Kornel Morawiecki: Przecież na Donbas najpierw Kijów puścił czołgi

"Ja tej agresywnej polityki rosyjskiej tak specjalnie nie widzę. (...) Jest Donbas. (...) Przecież na Donbas najpierw Kijów puścił czołgi, samoloty i armaty"- mówi Poranny gość RMF FM Kornel Morawiecki pytany o politykę prowadzoną przez Rosję. "Tam była sprawa wielkiego zawirowania związana z prezydentem Janukowyczem, który miał olbrzymie poparcie" - podkreślił w Porannej Rozmowie w RMF FM. I jednocześnie zaznaczył "jestem najbardziej pro-polskim politykiem".

CAŁA ROZMOWA Z KORNELEM MORAWIECKIM DO ZOBACZENIA TUTAJ >>>