Górnicy dostali to, czego się domagali: gwarancje zatrudnienia na 10 lat dla każdego pracownika po prywatyzacji oraz zachowanie wszystkich dotychczasowych przywilejów.Trwający od środy strajk włoski zostanie odwołany.
Teraz związkowców i zarząd czekają kolejne rozmowy. Chodzi o gwarancje, że po prywatyzacji Skarb Państwa zachowa większość udziałów w firmie, wszyscy górnicy będą mieli zagwarantowane bezpłatne akcje oraz że załoga dostanie podwyżkę.