Dziewięcioro dzieci zostało lekko rannych w wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 592 między Giżyckiem a Kętrzynem. W Sterławkach Małych w Warmińsko-Mazurskiem gimbus czołowo zderzył się z busem.

Do wypadku doszło na prostym odcinku drogi wojewódzkiej nr 592 z winy kierowcy dostawczego busa. Nie zachował on należytej ostrożności podczas wyprzedzania pojazdu, który stał na poboczu, zjechał na przeciwległy pas i uderzył w gimbusa - powiedziała reporterowi RMF FM Piotrowi Bułakowskiemu Iwona Chruścińska z giżyckiej policji.

Gimbusem podróżowało 45 uczniów, kierowca i opiekunka. Dziewięcioro dzieci trafiło do szpitali w Kętrzynie i Giżycku. Uskarżały się na bóle głowy, szczęki i bóle w klatce piersiowej. Ranna została również opiekunka, która złamała rękę.

Wiadomo, że kierowcy byli trzeźwi. Na wypadek, oprócz błędu ludzkiego, mogły również wpłynąć warunki na drodze. Od wczoraj na Warmii i Mazurach lokalnie występują mgły, drogi są mokre i śliskie. Policjanci apelują o rozwagę za kierownicą i dostosowanie prędkości do sytuacji pogodowej.

Uczniowie, którzy nie ucierpieli w tym wypadku, zostali przewiezieni do szkół podstawionym przez gminę autobusem.

(edbie)