RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Fotoradarowa rewolucja coraz bliżej!

Publikacja: Wtorek, 21 lipca (17:40) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

Straże gminne stracą fotoradary! Ten moment jest coraz bliżej. Sejmowa komisja infrastruktury przyjęła projekt ustawy, która odbiera możliwość rejestrowania wykroczeń drogowych przez strażników gminnych i miejskich.

W projekcie chodzi zarówno o stacjonarne fotoradary, jak i mobilne urządzenia montowane w samochodach. Ostatecznie głosowanie ustawy może odbyć się na następnym posiedzeniu Sejmu.

Według projektu ostatnie zdjęcia strażnicy zrobią w Sylwestra. Od 1 stycznia przyszłego roku fotoradary będzie mogła obsługiwać jedynie Inspekcja Transportu Drogowego.

(mn)

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: