RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Festiwal Recyklingu na krakowskich Błoniach

Publikacja: Sobota, 19 maja (14:56) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Już po raz piąty na krakowskich Błoniach odbywa się Festiwal Recyklingu – impreza poświęcona promocji zbiórki surowców wtórnych oraz możliwości ich wykorzystania.

Mieszkańcy miasta, którzy przyjdą na Błonia i przyniosą makulaturę, butelki, a także zużyte baterie, otrzymają za darmo sadzonki drzew, krzewów i kwiatów. Z uczestnikami festiwalu rozmawiał nasz krakowski reporter RMF FM, Maciej Grzyb:

Wieczorem na festiwalowej scenie wystąpią: Ewelina Flinta i Blue Cafe. Z kolei jutro na Błoniach zagra zespół Zakopower.

Ozdobą tegorocznej edycji akcji jest replika krakowskiej Bramy Floriańskiej, którą zbudowano z 80 tys. szklanych butelek.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: