Prezydent George Bush nominował Roberta Muellera na stanowisko dyrektora Federalnego Biura Śledczego. Kandydat na to stanowisko musi zostać zatwierdzony przez Senat, jakie są szanse, że Mueller zyska akceptację?

Bardzo duże, choć jest republikaninem może liczyć na poparcie z obu stron. W ostatnich latach wybierany był na stanowiska prokuratorskie zarówno przez prezydenta Clintona i przez Busha. W tym roku przez pewien czas pełnił obowiązki zastępcy prokuratora generalnego Johna Ashcrofta. Mówiono, że jego szansom może zaszkodzić fakt, iż nie uprzedził Ashcrofta o tym, że FBI nie ujawniła wszystkich dokumentów związanych ze sprawą Timothy McVeigha. Ale najwyraźniej nie zaszkodził. Jeśli zostanie zatwierdzony, rozpocznie 10-letnią kadencję jako 6 dyrektor FBI. Podczas uroczystości w Białym Domu prezydent Bush oświadczył dziś, że wyboru Muellera dokonano bardzo starannie i ma on pełne zaufanie Białego Domu. Powszechne jest mniemanie, że będzie miał bardzo dużo do zrobienia.

Poprzedni dyrektor FBI Louis Freeh, powołany przed 8 laty przez prezydenta Clintona ustąpił po serii ostatnich niepowodzeń Biura, przede wszystkim ujawnieniu, że były agent kontrwywiadu FBI Robert Hanssen przez ponad 20 lat szpiegował dla Rosjan.

21:20