Kilkanaście ulic zalała woda w Gubinie w Lubuskiem. Z podtopieniami zmagają się też mieszkańcy powiatów krośnieńskiego, zielonogórskiego i żagańskiego. W Żaganiu na odcinku 200 m rzeka Bóbr uszkodziła obwodnicę na drodze krajowej nr 12. Objazd poprowadzono przez miasto.

Służby kontrolują sytuację. Nie ma jednak zagrożenia, że jakaś miejscowość zostanie odcięta od świata - powiedziała rzecznik wojewody lubuskiego, Urszula Śliwińska-Misiak.

W gminie Gubin nie doszło do przerwania wałów przeciwpowodziowych, ale trwają prace przy ich umacnianiu. Na podtopionych ulicach odłączono prąd. Po podtopieniu ul. Piastowskiej pracownicy urzędu miasta musieli zostać ewakuowani do budynku szkoły podstawowej. Urząd gminy przeniesiono do zakładu usług komunalnych w Polanowicach.

Poprawia się sytuacja w powiecie żarskim, gdzie poziom Nysy Łużyckiej opada. Mieszkańcy, którzy opuścili podtopione domy, wrócili już do budynków. Pod wodą nadal jest droga gminna w Potoku, rzeka poza korytem utrzymuje się również w gminie Przewóz.