PiS może liczyć na największe poparcie w nadchodzących wyborach parlamentarnych - wynika z najnowszego sondażu TNS Polska dla Faktu24.pl. Ale choć partia Jarosława Kaczyńskiego nadal ma sporą przewagę, to Platformie przybywa zwolenników.

"Fakt" komentuje, że przyjęta przez PO taktyka lekceważenia kandydatki PiS na premiera Beaty Szydło i wskazywania Jarosława Kaczyńskiego jako prawdziwego szefa opłaciła się. Z sondażu dla Faktu24.pl wynika, że na tydzień przed wyborami na PiS chce oddać swoje głosy 38,9 proc. Polaków, czyli o 3,1 proc. mniej niż przed tygodniem. Urosło za to PO, której poparcie deklaruje 30,1 proc. ankietowanych. To o 2,4 proc. więcej niż w poprzednim badaniu.

W Sejmie znalazłaby się też Nowoczesna.pl Ryszarda Petru z poparciem 6,7 proc. i PSL, na które chce głosować 5,5 proc. Polaków, a także ugrupowanie Pawła Kukiza, z takim samym jak ludowcy poparciem. Powody do zmartwień ma za to Zjednoczona Lewica, która z poparciem 7,9 proc. nie przekracza wymaganego dla koalicji progu 8 procent.

Cały artykuł w najnowszym "Fakcie".

"Fakt"