Nawet 600 tys. złotych może być warty sprzęt, który minionej nocy skradziono ze Szpitala Uniwersyteckiego przy ul. Mikołaja Kopernika w Krakowie. Z placówki zniknęło 8 endoskopów.

Ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie skradziono endoskopy warte 600 tys. zł. / Jerzy Ruciński /PAP

Policjanci wstępnie łączą zniknięcie endoskopów z kradzieżą sprzętu ze szpitala we Wrocławiu, która miała miejsce w listopadzie. Dlatego skontaktowali się już z wrocławską komendą i sprawdzają, czy w obie sprawy mogą być zamieszane te same osoby.

Endoskopy zniknęły z krakowskiego Szpitala Uniwersyteckiego w nocy z poniedziałku na wtorek. Funkcjonariusze zabezpieczyli już monitoring. Przesłuchany zostanie personel. Musimy ustalić bardzo dokładnie, kto miał dostęp do tego sprzętu, gdzie on był przechowywany i w jaki sposób był zabezpieczony - mówi Katarzyna Cisło z małopolskiej policji.

Sprzęt za milion złotych zniknął z wrocławskiego szpitala

Pod koniec listopada władze Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu zawiadomiły policję o kradzieży sprzętu używanego do specjalistycznych badań. Jego wartość oszacowano na milion złotych. Także w tym przypadku funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring z placówki.

Paweł Pawłowski

(bs)