„Audyt jest gotowy, ale jeśli popatrzymy na to, co się dzieje – teczki Kiszczaka, 100 dni rządu - wkładanie tego jedno w drugie spowoduje totalny chaos informacyjny” – mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, szefowa gabinetu premier Szydło Elżbieta Witek, pytana przez słuchaczy o audyt rządów PO-PSL. Kiedy rząd go przedstawi? „Chcemy to zrobić niebawem, na następnym posiedzeniu Sejmu” – zapowiada Witek. Zaznacza, że to potężna praca wykonana wewnątrz każdego ministerstwa. „To będzie diagnoza stanu państwa, jakie zastaliśmy” – mówi minister.

Elżbieta Witek, pytana przez słuchaczy o zwalnianie prezesów stadnin koni, odpowiada: To nie jest tak, że ktoś został odwołany, bo się nie podobał, tylko są pewne nieprawidłowości. Jej zdaniem to, że ktoś był 30 lat szefem, nie oznacza, że musi być kolejnych 30. Każdy dyrektor powinien mieć szansę wychować sobie następcę - uważa minister. Pytana o wypowiedź nowego prezesa stadniny, który powiedział, że nie ma doświadczenia w tym zakresie, ale na pewno konie staną się jego hobby, odpowiada: Wypowiedź niezręczna. Jestem przekonana, że nowy dyrektor pójdzie w tym kierunku, żeby mówić mniej niezręczności a swoją energię poświęcić na to, żeby dobrze ta stadnina funkcjonowała - komentuje Witek.

Mieszkania dla młodych? Pomysł mamy i właśnie kończą się prace nad tym programem - deklaruje gość Kontrwywiadu. Dajmy czas, niech to się nie dzieje pod wpływem ponagleń innych - dodaje.

Minister odpowiada również na pytania o 100 dni rządu, umowy śmieciowe, 500+ i darmowe leki dla seniorów.

ZOBACZ, JAK ELŻBIETA WITEK ODPOWIADAŁA NA PYTANIA KONRADA PIASECKIEGO