RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Egipskie ciemności na drogach: GDDKiA wypowiada umowy energetykom

Publikacja: Środa, 9 lutego (19:55) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kto zapłaci za oświetlenie obwodnic i tras ekspresowych przebiegających przez miasta i gminy? Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wypowiada umowy zakładom energetycznym. Według urzędników, światło powinny zapewnić sobie gminy.

Miasta w różny sposób zareagowały na decyzję drogowców. Np. Gdynia zapłaci za światło, Gdańsk jeszcze nie wie co zrobi. Pewnie ciemno nie będzie, tylko nie wiadomo, kto będzie płatnikiem - powiedział reporterowi RMF FM Mieczysław Kotłowski z Zarządu Dróg i Zieleni. I jak dodaje, czeka w tej sprawie na oficjalne pismo. Nie ma jednak na co czekać, bo decyzja już zapadła.

Wypowiadamy umowę, zawiadamiamy gminy o wypowiedzeniu tej umowy. Z chwilą, gdy umowa przestanie obowiązywać światło w tym miejscu zgaśnie - tłumaczy Piotr Michalski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku. Jak podkreśla, światło zgaśnie nie tylko na drogach ekspresowych i obwodnicach, ale też na trasach krajowych i na pobliskich parkingach.

Źródło: RMF FM FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: