Eugeniusz Małobędzki został odwołany ze stanowiska dyrektora kopalni Mysłowice Wesoła. Stało się to w czasie trwania akcji ratowniczej po wybuchu metanu, w 10. dobie poszukiwań zaginionego górnika.

"Z dniem 16 października na stanowisko dyrektora KWK Mysłowice-Wesoła powołany został Marek Pieszczek, dotychczas dyrektor KWK Wieczorek. Obowiązki dyrektora KWK Wieczorek pełnił będzie. Jarosław Jamrozy, dotychczas Naczelny Inżynier tej kopalni" - to krótki komunikat nadesłany do naszej redakcji przez rzecznika katowickiego holdingu.

Katowicki Holding Węglowy nie chce mówić powodach dymisji i komentować całej sprawy. Nie potwierdza, że dymisja ma związek z katastrofą w kopalni.

Plotki o tym, że Małobędzki ma stracić stanowisko pojawiały się już wcześniej  przed wypadkiem. Mówił nam o tym jeden ze związkowców. Podkreślił, że to dobra decyzja, choć być może zbyt z nią zwlekano.

Niektórzy związkowcy obarczają byłego już dyrektora odpowiedzialnością za katastrofę. Kopalnia Mysłowice Wesoła ma już nowego szefa. Został nim dotychczasowy dyrektor kopalni Wieczorek.

(j.)