Radni Gdyni zgodzili się na budowę w centrum miasta ogromnego wieżowca. Pomysłodawcy mówią, że stanie się on wizytówką miasta, przeciwnicy odpowiadają, że to bardzo niezdrowy pomysł...

Kontrowersyjne budowle staną 20 metrów od brzegu morza. W pobliżu cumuje słynny niszczyciel „Błyskawica” i jest Skwer Kościuszki, ulubione miejsce spacerowe gdynian i obowiązkowe miejsce odwiedzin turystów.

Będzie bardzo charakterystycznym obiektem. Mamy nadzieję, że stanie się łatwo rozpoznawalnym znakiem miasta - twierdzą rajcy. Przeciwnicy budowy odpowiadają, że nigdy żaden wieżowiec nie będzie symbolem miasta: To miejsce jest tak szczególne dla miasta, że tam powinna być inna funkcja – centrum kongresowe, teatr czy filaharmonia.

Budynek ma mieć 32 piętra. Z jego okien doskonale będzie widać Półwysep Helski i otwarte morze. W budynku znajdą się apartamenty, ich cena jest jeszcze tajemnicą. Będzie to jeden z najbardziej atrakcyjnych apartamentowców w kraju, więc za ten luksus na pewno trzeba będzie słono zapłacić.