Policja poszukuje autostopowicza, który w sobotę wieczorem stał przy trasie krajowej nr 9 Radom-Rzeszów w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dwa pojazdy potrąciły tam śmiertelnie 53-latka, a ich kierowcy nie zatrzymali się.

Pieszego potrącił samochód, później przejechało go drugie auto. Policja szuka kierowców

Policja z Ostrowca Świętokrzyskiego poszukuje dwóch kierowców, którzy wczoraj po południu potrącili pieszego na obwodnicy miasta i uciekli z miejsca wypadku. Mężczyzna zginął na miejscu. Śledczy proszą o kontakt świadków tragedii. czytaj więcej

Do wypadku doszło ok. godz. 18, na ulicy Reńskiego. Jak powiedziała oficer prasowy ostrowieckiej policji Ewa Libuda, w odległości dwóch kilometrów od miejsca wypadku, przy skrzyżowaniu ulic Reńskiego, Zagłoby i Żeromskiego stał mężczyzna w średnim wieku, który zatrzymywał samochody "na okazję".

Stał tam na chwilę przed wypadkiem. Nie było wówczas dużego ruchu na trasie, mógł więc widzieć pojazdy, które później potrąciły 53-latka. Być może, zapamiętał jakieś szczegóły, które pozwolą nam odnaleźć kierowców pojazdów - tłumaczyła.

Policja od soboty szuka kierowców dwóch samochodów, najprawdopodobniej osobowych, które potrąciły mężczyznę. Kierowcy nie zatrzymali się i nie udzielili pomocy poszkodowanemu. Pieszy zmarł w czasie transportu do szpitala.

Przechodził przez jezdnię w nieoświetlonym miejscu

Miejsce, gdzie doszło do wypadku było nieoświetlone, nie jest też monitorowane. Na poboczu zabezpieczono fragment karoserii od volvo i citroena c-5, ale nie wiadomo, czy części te pochodzą z samochodów, które uczestniczyły w wypadku.

Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna przebiegał przez jezdnię w odległości około 150 m od przejścia dla pieszych. Został potrącony przez samochód, upadł na lewy pas jezdni, po czym przejechał go nadjeżdżający z przeciwka inny pojazd.

Osoby, które były świadkami wypadku lub mają informacje, które mogą pomóc w sprawie, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim (Aleja 3 Maja 9) pod numerami tel. 41 26 71 205, 41 26 71 151 lub o kontakt z najbliższą jednostką policji pod numerami alarmowymi 997 lub 112.

(MRod)