Cztery rozbite samochody na autostradzie A4 w Rudzie Śląskiej. Do stłuczki doszło podczas burzy na jezdni w kierunku Katowic. Ruch odbywał się tam pasem awaryjnym. Do karambolu doszło także za Legnicą. Na jezdni w stronę granicy - w pobliżu miejscowości Lubiatów - zderzyły się trzy ciężarówki i dwa samochody osobowe.

Najwięcej kolizji w piątek było na autostradzie A4 - w Rudzie Ślaskiej. Jedna osoba została ranna w pobliżu miejscowości Lubiatów. Ruch odbywał się jednym pasem. Miejsce wypadku można było objechać zjeżdżając na Złotoryję. 

Z kolei w Gliwicach, w rejonie węzła Bojków, samochód uderzył w wiadukt. Także w Gliwicach, na ul. Zygmuntowskiej, auto przewróciło się na dach i uderzyło w skarpę. 

Na drodze krajowej numer 11 w Herbach zderzyły się trzy samochody osobowe. Wszystkie te kolizje wydarzyły się w chwili, gdy nad rejonami województwa przechodziły gwałtowne ulewy. 

Wcześniej autostrada A4 była zablokowana pomiędzy węzłami Godzieszów i Bolesławiec. Trasa była zamknięta po tym, jak znaleziono w jej sąsiedztwie ok. 60 niewybuchów z czasów II wojny światowej.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(mal)