"Wbrew zaskakującym doniesieniom moja żona uścisnęła rękę pani i pana Trump po świetnej wizycie. Walczmy z fake newsami" - napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda, odnosząc się do doniesień niektórych mediów i komentarzy, że polska pierwsza dama nie uścisnęła ręki Trumpa podczas pożegnania na pl. Krasińskich.

W mediach społecznościowych dużą popularność zdobyło w czwartek krótkie nagranie z pl. Krasińskich, na którym widać jak Donald Trump wyciągnął dłoń w kierunku pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, ale prezydentowa najpierw zwróciła się do Melanii Trump i uścisnęła jej dłoń.

Agata Duda zaskoczyła Donalda Trumpa. Zobacz, co zrobiła, gdy chciał jej podać rękę

Niezręczny moment zarejestrowały kamery podczas wizyty amerykańskiej pary prezydenckiej w Warszawie. Donalda Trumpa zaskoczyła... polska Pierwsza Dama. czytaj więcej

W niektórych mediach pojawiły się komentarze, że żona polskiego prezydenta nie uścisnęła dłoni Trumpa. Na dłuższej wersji nagrania z pl. Krasińskich widać jednak, że po wymianie uścisków z Melanią Trump, Agata Kornhauser-Duda uścisnęła także dłoń amerykańskiego prezydenta.

Wbrew zaskakującym doniesieniom moja żona uścisnęła rękę pani i pana Trumpa @POTUS po świetnej wizycie. Walczmy z fake newsami - napisał po angielsku na Twitterze prezydent Andrzej Duda. Podał również dalej tweeta, w którym zamieszczono dłuższe nagranie, na którym widać jak Agata Kornhauser-Duda wymienia uścisk dłoni z Donaldem Trumpem.

APA