Drogowcy odnawiali ulicę od kwietnia. Mieli pełne ręce roboty. Najpierw musieli zerwać nawierzchnię i szyny, a potem położyć nowe. Przy okazji wymienili podziemne instalacje i wyremontowali chodniki. Całość kosztowała 18 milionów. Mieszkańcy są zadowoleni, choć jak przyznają, czekali długo.
Koniec remontu na Chodkiewicza to dobra wiadomość również dla pasażerów tramwajów. Na stare trasy wróciły linie 4 i 6, które znów jeżdżą na Bielawy. Drogowcy przypominają jednocześnie, że przenieśli przystanek Gdańska-Chodkiewicza w kierunku centrum przed skrzyżowanie.