RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Droga przez Salmopol zamknięta. Zaczął się remont

Autor: Publikacja: Wtorek, 26 października (10:40) Aktualizacja: Wtorek, 26 października (10:00)

Ostrzeżenie dla kierowców jadących w Beskidy. Zamknięta została droga przez przełęcz Salmopol, która łączy Wisłę ze Szczyrkiem. Zakaz nie dotyczy jedynie okolicznych mieszkańców.

Droga była już w katastrofalnym stanie. Przedstawiciele firmy, która zajmuje się jej utrzymaniem, uznali, że doraźna naprawa niewiele tu zmieni i drogę trzeba z powodów bezpieczeństwa gruntownie wyremontować.

Chodzi o ponad 2-kilometrowy odcinek: górski, stromy i kręty.

Remont już się zaczął, część nawierzchni została zerwana.

Prace mają potrwać co najmniej kilka dni, ale dokładny termin ich zakończenia trudno oszacować. 

Przez ten czas z Wisły do Szczyrku można jechać trasą przez Bielsko-Białą. Ale jest ona znacznie dłuższa niż przejazd drogą nr 942.


Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: