Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na drodze wojewódzkiej w miejscowości Bukowicach na Dolnym Śląsku. W czołowym zderzeniu busa z ciężarówką zginęły 3 osoby, a 3 kolejne zostały ranne.

Do wypadku doszło tuż przed 9 rano na drodze wojewódzkiej nr 340 na drodze między Wołowem a Obornikami Śląskimi w miejscowości Bukowice.

Jak wynika z ustaleń policji, kierowca busa na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem, wpadł w poślizg, zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z ciężarówką, wioząca sypkie materiały.

Busem, który czołowo zderzył się z ciężarówką, podróżowało 5 mężczyzn. Trzech z nich zginęło na miejscu.

Wśród poszkodowanych jest także dwóch pasażerów busa. Obaj śmigłowcem LPR zostali przetransportowani do szpitala. Są w stanie ciężkim. Poszkodowany został także kierowca ciężarówki, ale nie ma poważnych obrażeń. 

Przyczyną wypadku była prawdopodobnie nadmierna prędkość. Kierowca busa prawdopodobnie stracił panowanie nad kierownicą i na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas - powiedziała reporterowi RMF FM Marzena Pawlik z wołowskiej policji.

O sile uderzenia świadczą poważne zniszczenia busa, który po uderzeniu wpadł do rowu. Na miejscu pracuje już prokurator.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.
Opracowanie: