RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Demokracja wraca do łask Polaków

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Polacy znów zaczynają uważać, że sprawy publiczne zależą od ich działania, a demokracja jest najlepszym z ustrojów - pisze "Gazeta Wyborcza", powołując się na badanie CBOS. Co ciekawe, takie stanowisko prezentują nawet osoby nieuczestniczące w wyborach.

"Wyniki najnowszego badania CBOS wyraźnie kontrastują z opiniami wyrażanymi przez Polaków niespełna rok temu w lipcu. Wówczas jedynie 19 proc. badanych było zdania, że ma wpływ na sprawy publiczne, a 42 proc. na sprawy lokalne" - wylicza "GW". "Podczas tegorocznych badań do 28 proc. wzrósł odsetek Polaków uważających, że mają wpływ na sprawy kraju, a do 51 proc. - na sprawy lokalne" - dodaje.

W poniedziałkowej "Wyborczej" także:

- Dzieci z rządowego in vitro

- Błędy Biniendy

Źródło: Gazeta Wyborcza
Tagi: sondaż

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: