W zeszłym roku w Polsce zmarło kilka osób zatrutych grzybami, kilkadziesiąt czekało na przeszczep wątroby, a kilkaset potrzebowało specjalistycznej pomocy. W tej chwili w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie o życie walczy 6-latek, który zjadł trującego grzyba. Jest w śpiączce i czeka na przeszczep wątroby. Jak mówią lekarze, na razie jego stan jest stabilny, ale nie potrafią określić, jak długo jego organizm będzie w stanie się bronić.
Coraz więcej osób zatrutych grzybami
Dopiero początek sezonu grzybobrania a już 6 osób zatrutych grzybami trafiło do szpitala. W całym zeszłym roku pomocy potrzebowało 30 osób, dwa lata temu aż 80.